Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  Stage 1 yazılım operasyonları için neye ihtiyacımız var?

  Stage 1 yazılım operasyonları için neye ihtiyacımız var?

  Stage1 Yazılım Süreçleri

  Birçok sürücü araçlarının performansını artırmak ve bunu düşük bir maliyetle yapmak ister. Sürücüler yakıt tüketimini azaltmak ve araç çekişini artırmak istiyor.

  Araç performansını artırmanın çeşitli yolları da var. Bu yollardan biri de yazılımla araç performansını artırmaktır.

  Yazılım ile yükseltme şu şekilde açıklanabilir;

  Aracın ECU'sunda araçla ilgili bilgileri içeren bazı dosyalar vardır. Bu dosyalar yakıt enjeksiyonu, turbo gibi değerleri içerir. Bu değerleri içeren dosyalar işlenir.

  Genel olarak bu işleme chiptuning işlemleri denir. Araç performansını artırma süreci de bölümlere ayrılmıştır.

  Bunlar 1. Aşama, 2. Aşama ve 3. Aşama. Biz yazılımla performansı artırmak istediğimiz için en çok 1. Aşama ile ilgileniyoruz.

  1. Aşama Yazılım neden yapılır?

  Yukarıda bahsettiğimiz yazılım ile performans artırma operasyonu aslında Aşama 1 operasyonunun bir parçasıdır.

  Aşama 1 yazılım işlemleri genellikle performans ayarının en basit ve en az maliyetli kısmıdır. 1. Aşama yazılım işlemleri ile yukarıda bahsettiğimiz araç ECU'sundaki dosyaya müdahale edilerek mutlak bir performans artışı hedeflenir. Buna chiptuning işlemleri de denmektedir.

  Stage 1 yazılım işlemlerinden daha detaylı bahsedecek olursak;

  Öncelikle yapılacak işlem belirlenir, basit 1. aşama işleminde araç performansının yani araç arabaların hp ve torkunun yükselmesini hedefleriz.

  İlk olarak ECU Programlama Cihazı ile ECU'daki flash dosyası alınır, talep edilen işleme göre dosyalar farklı yazılım uygulamaları ile düzenlenir, daha sonra düzenlenen dosya ECU programlama cihazı sayesinde ECU'ya taşınır.

  Böylece 1. aşama yazılım işlemi tamamlanmış olur. Araç performansı arttıkça yakıt tüketimi de azalır. Çünkü araç önceki hızlara daha az performans harcaması ile ulaşacaktır.

  Kademe 1 yazılım işlemleri için nelere ihtiyacımız var?

  Daha önce konuştuğumuzda bu işlem ECU Programlama Cihazları ile gerçekleşiyordu. Artık hem fiyat hem de performans noktasında Magicmotorsport tarafından üretilen Flex ECU Programlama cihazı oldukça popüler.

  Nitro Mekatronik olarak distribütörü olduğumuz Flex ECU Programlama cihazları sayesinde Stage 1 yazılım işlemlerinizi profesyonel bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner