Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  Petrol mühendisliğinin geleceği var mıdır?

  Petrol mühendisliğinin geleceği var mıdır?

  Petrol mühendisliğinin geleceği var mıdır?

  Gelecek, elektrikli ürünlerle veya çevreyi kirletmeyen enerji kaynaklarıyla inşa edilmektedir. Otomobil üreten büyük firmalar ve çevreciler, elektrikli veya hibrit araç üretmek için yatırımlarını buna göre planlamaktadır.
  Devletler bu konuda ciddi sübvansiyonlar vermekte ve yatırımcıların önünü açacak gerekli kanunlar hazırlanmakta veya çıkarılmaktadır.

  Elektrikli veya benzeri araçların üretimi hızlanmaya başlasa da bunları yaşatacak altyapılar henüz yeterli değildir. Akülerin geç şarj olması nedeniyle insanlar içten yanmalı motorlu araçları veya hibrit araçları tercih etmeye devam etmektedir.

  Bu da içten yanmalı motorlu araçların piyasadan kolay kolay çekilmeyeceğini göstermektedir. 

  Elektrik veya daha temiz enerji ile çalışabilen araçların üretiminin başlaması petrol sektörünün de sonu demektir.

  Çok gelişmiş petrol sektörü bu durumu kaldıramaz ve bunun için petrol mühendisliği veya fosil yakıtların gelişmesine yol açacak mesleklere veya icatlara ihtiyacı vardır.

  İçten yanmalı motorların geliştirilmesi konusunda çok ciddi yatırımlar yapılmakta ve ortaya çıkan içten yanmalı motorlar eskiye göre daha az enerji tüketmekte ve güçlü performans sağlamaktadır.

  Geçmişte elektrik motorları güçlü olsa da, elektrikli araçların enerjisinin az olması ve pillerin zayıf olması nedeniyle şarj istasyonlarının bulunmaması nedeniyle fosil yakıtlı motorlar piyasada gücünü korudu.

  Her iki alanda da kendini her geçen gün geliştiren güçlü yatırımlar ve teknolojiler var ancak ikisinin de ortak amacı insanlara yaşanabilir bir dünya bırakmak olmalıdır.

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner