Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  Otomatik Direksiyon Sistemi Nedir?

  Otomatik Direksiyon Sistemi Nedir?

  Otomatik Direksiyon Sistemi Nedir?

  Artan küresel ısınma, nüfus, artan meyve sebze ihtiyacı ve azalan iş gücü nedeniyle üretimde verimliliği artırmalıyız.

  Bu nedenle tarımda teknolojiyi kullanmak zorundayız ve böylece akıllı tarım kavramı hayatımıza girdi. (Thats why, we have to use technology in agriculture and thus the term smart agriculture has entered our lives.)

  Bu teknolojilerin temel amacı çevrenin korunması, sürdürülebilirliğin artırılması ve tarımda elde edilen verimin en üst düzeye çıkarılmasıdır.

  Farklı teknolojiler kullanılarak üretilen ürünlerle bunu yapabiliriz. Geliştirilen bu teknolojilerden biri de 'otomatik direksiyon sistemi'dir. Yazımızın devamında otomatik direksiyon sistemini açıklayalım.

  Otomatik Direksiyon Sistemi

  Tarımsal endüstri çalışmalarındaki Robotik ve Otonom teknolojilerin kullanımı her geçen gün artıyor. Bunun temel nedenlerinden biri tarımda elde edilen verimin artması ve hataların mümkün olduğunca düzeltilmesidir.

  Bu teknoloji sayesinde işçilik maliyeti de düşmektedir. Otomatik direksiyon sistemi, sürücünün traktörü veya diğer makineleri önceden belirlenmiş bir rotada çalıştırmasını sağlayan özel olarak üretilmiş bir sistemdir.

  Yani bu sistem sayesinde traktörünüz veya makineniz yarı otomatik olacaktır. Bu sistemlerde simkart bulunmaktadır ve simkart sayesinde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan düzeltme sistemine bağlanabilirsiniz. Bu sistemler ile hava şartları ve arazi koşulları ne olursa olsun sorunsuz bir şekilde çalışabilirsiniz.

  Otomatik direksiyon sisteminin faydaları nelerdir?

  • Bu sistemler sayesinde verimlilik artar ve çevre kirliliği azalır.
  • Bu sistem ile geniş arazilerde daha fazla hat taşıyabilir ve daha fazla üretim yapabilirsiniz.
  • Operatörlerin iş yükü azalır ve daha az stresli çalışırlar.
  • Bu sistem ile iş gücü zorluğu ve maliyet azalacaktır.
  • İlaçlama ve gübreleme gibi işlemlerde bir sırayı bitirip ikinci sırayı geçtiğinizde traktör iyi bir dönüş yapamayabilir ve dolayısıyla büyük girdi kayıpları meydana gelebilir. Bu nedenle ürün kalitesinde düşüş olacaktır. Bunu düzeltmek için sürücüler traktöre ekstra ekipmanlar eklerler ancak bununla birlikte operatörün traktörü kontrol etmesi daha zorlaşır. Otomatik direksiyon sistemi sayesinde benzer sorunlar giderilmektedir.
  Yorumunuzu bırakın