Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  Kendi Kendine Tam Sürüş Sistemi Nedir?

  Kendi Kendine Tam Sürüş Sistemi Nedir?

  Tesla'nın Tam Otonom Sürüş Sistemi

  Otomobil hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi, pek çok marka otomobil üretiyor. Bunlardan bazıları diğer markalarla kıyasladığımızda çok popüler.

  Popüler markalardan biri de ürettiği elektrikli otomobillerle çığır açan Tesla Markası.

  Tesla markası bugün teknoloji noktasında belki de en önde gelen firmalardan bir tanesi. Çünkü Tesla marka arabalara baktığımızda araba için gerekli olan mekanizmaların dışında yapay zeka ile desteklenen birçok uygulamayı bünyesinde barındırıyor. Bu uygulamaların en önemlilerinden biri de Tam Kendi Kendine Sürüş fonksiyonu.

  Tam Kendi Kendine Sürüş Sistemi nedir? Ne işe yarar?

  Bu fonksiyon Tesla'nın en gelişmiş fonksiyonlarından biridir. Tesla otomobillerdeki otopilot fonksiyonundan daha gelişmiş bir fonksiyondur.

  Bilindiği gibi otopilot fonksiyonu bize sadece hız kontrolü ve şerit sabitleme fonksiyonlarını verir. Full Self Driving fonksiyonları ise bize bu iki fonksiyonun yanında çok daha fazla fonksiyon veriyor.

  Bu fonksiyonlardan bahsedecek olursak şunlardır;

  Otomatik Pilotta Navigasyon: Bu fonksiyon şerit değişimlerini söyler, gerektiğinde dönüş sinyallerini otomatik olarak açar ve tüm bunları yaparak sürücüyü otoyol boyunca yönlendirir.

  Otomatik şerit değiştirme fonksiyonu: Yolların gidişatına göre tüm durumları değerlendirir ve sizi otomatik olarak en uygun şeride yönlendirir.
  Otomatik Park Fonksiyonu: Bu fonksiyon ile araçlar tek bir dokunuşla dikey veya yatay olarak park edilir.
  Çağırma fonksiyonu: Bu fonksiyon ile aracınızı bir anahtar veya uygulama yardımıyla dar bir alandan çağırabilir, örneğin park ettiğiniz aracınızı otoparktan yanınıza alabilirsiniz.
  Akıllı Çağırma fonksiyonu: Bu fonksiyon diğerine göre daha komplike yerlerde kullanılır. Örneğin kalabalık bir yerde veya otoparkta aracınız manevra yaparak sizi bulacak ve yanınıza gelecektir.
  Trafik ışıkları ve dur işareti kontrol fonksiyonu: Bu fonksiyon ile araç trafik ışıklarını ve dur işaretlerini tanımlar ve yavaşlar.
  Yaklaşıyor: Bu fonksiyon bizi şehir içinde otomatik olarak yönlendirir.
  Bu fonksiyonlar çok gelişmiş ancak sürücü kontrolü hala gerekli. Çünkü otonom hale gelmesi için bu sistemin uzun yıllar boyunca test edilmesi gerekiyor. Ancak o zaman bir sürücünün verdiği güvene ulaşabilir.

  Bunun dışında kısaca açıklamak gerekirse; tam otonom sürüş fonksiyonu sürücüye gerçekten kolay bir sürüş sunan, sürüşü daha güvenli hale getiren ve aracı daha güvenli hale getiren bir sistemdir.

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner