Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  Hangi araçlarda SCR sistemi vardır?

  Hangi araçlarda SCR sistemi vardır?

  Hangi araçlarda SCR sistemi vardır?

  Günümüzde satılan dizel motorlu birçok araçta SCR ve AdBlue sistemleri kullanılıyor olsa da "Blue" kelimesinin geçtiği metinden SCR sisteminin ve AdBlue sıvısının araçta olup olmadığını net bir şekilde anlayabiliyoruz.

  Peugeot ve Citroen için "BlueHDi", VW için "Bluemotion", Mercedes için "BlueTech" ve BMW için "Blue Performance" gibi isimler örnek olarak verilebilir. Ayrıca Kobelco, Hidromek, Johnston iş makinelerinde de SCR ve AdBlue sistemleri mevcuttur.

  AdBlue Sıvısını ne sıklıkla doldurmanız gerekir?

  Sistemin en önemli unsuru olan AdBlue sıvısı, düzenli olarak yenilenmesi gereken bir sarf malzemesidir. SCR ve AdBlue sistemi AdBlue sıvısı olmadan çalışamaz ve bu nedenle kontrol ünitesi sıvı bitmeden 2.000-2.500 km önce sürücüyü uyarmaya başlar.

  Bu sıvı azaldığında, marka ve modele bağlı olarak araç ya çalıştırılamaz ya da çekişini kaybeder.

  Bu durum iş makinesi, kamyon, tır ve otobüs gibi araçlarda yüksek AdBlue maliyetlerine neden olmaktadır.

  Dolayısıyla Kobelco, Hidromek, Johnston, Cat gibi iş makinelerinde AdBlue yüksek maliyete neden olmaktadır. Ayrıca SCR ve AdBlue sisteminin erken arızalanması işlerin durmasına, SCR ve AdBlue sisteminin arızasının onarılması ise yüksek maliyete neden olmaktadır.

  Kobelco, Hidromek, Johnson iş makinası kullanıcısıyım, AdBlue arızasını nasıl çözebilirim?

  Kobelco, Kobelko sk210, Kobelco 310, Hidromek, Hidromek 220, Hidromek ekskavatör, Hidromek yükleyici, Hidromek greyder, Hidromek kepçe, Johnston Cadde Süpürme araçları AdBlue, EGR, DPF arızaları ve sorun çözümleri Nitro Mekatronik garantisi ile yapılmaktadır.

  İşinizi şansa bırakmayın, iş makinalarınızı yarı yolda bırakmayın, AdBlue ve SCR arızalarına kesin çözüm için bize ulaşın.

  Yorumunuzu bırakın