Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  Elektrikli Araçların Avantajları Nelerdir?

  Elektrikli Araçların Avantajları Nelerdir?

  Elektrikli Araçların Avantajları Nelerdir?

  Avantaj ve Dezavantajları Açısından Elektrikli Araçlar

  Elektrikli araçlar günden güne  popüler hale gelmektedir. Bu nedenle araç üreten birçok firma elektrikli araç üretmeye yoğunlaşmıştır. 

  Elektrikli otomobillerin de diğer araçlar gibi avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. 

  Avantajlarını ve Dezavantajlarını Sırasıyla Şöyledir;

  Elektrikli Arabaların Avantajları Nelerdir?

  Elektrikli otomobiller oldukça çevre dostudur : Bu otomobillerde içten yanmalı motora sahip otomobilin parçaları bulunmamaktadır. Böylece çevreye zehirli gaz salınımı yoktur.

  Bu araçlarda aldığımız sürüş keyfi diğer araçlara göre daha iyidir: Bu araçlarda bulunan hızlı hız değişimi, hızlı tepki süresi ve sessiz çalışma gibi fonksiyonlar sürücülere oldukça keyifli bir sürüş deneyimi sunmaktadır. Elektrikli arabalar, diğer arabalara kıyasla anlık tork üretir. Böylece elektrikli arabalar daha hızlı hızlanma ve yavaşlama sağlar.

  Elektrikli arabalar, diğer arabalara göre daha az yakıt tüketirler: Elektrikli aracın aküsünü doldurmak, benzinli bir arabanın deposunu doldurmaktan daha ucuzdur. Hatta bu oran yüzde 75 civarındadır.

  Şarj istasyonu bulmak benzin istasyonu bulmaktan daha kolay: Şarj istasyonları boyut olarak çok küçüktür. Şarj istasyonlarını: alışveriş merkezleri, parklar, otoparklar, yol kenarları vs. gibi yerlerde bulabilmek mümkündür.

  Elektrikli arabaların bakım maliyetleri de oldukça düşük: Elektrikli araç motoru, içten yanmalı motor kadar karmaşık değildir. Bu nedenle bu araçlarda diğer araçlara oranla daha az arıza ile karşılaşılır.

  Elektrikli Arabaların Dezavantajları Nelerdir?

  Elektrikli otomobillerin fiyatı diğer otomobillere göre oldukça pahalıdır: Elektrikli otomobil pazarındaki rekabet henüz çok fazla artmamıştır. Bu nedenle fiyatlar yine diğer araçlara göre daha yüksektir.

  Diğer araçların yakıt dolum sürelerine baktığımızda bu araçların şarj süreleri oldukça fazladır: Benzinli veya dizel araçlarda depoyu doldurmak sadece birkaç dakika sürmektedir.
  Ancak elektrikli araçlarda durum böyle değildir. En hızlı şarj türü yaklaşık 1 saat sürerken, 8 saate kadar çıkabilmektedir. Ancak gelişen teknolojiler ile bu şarj süreleri çok kısalacaktır.

  Elektrikli otomobillerdeki teknolojiler geliştikçe bu dezavantajlar ortadan kalkacaktır.

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner