Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  Elektrikli araçlarda pilin önemi nedir?

  Elektrikli araçlarda pilin önemi nedir?

  Elektrikli Araçların Gelişimi

  Elektrikli otomobiller ile fosil yakıtlı otomobillerin mücadelesi aslında yüz yıl öncesine dayanıyor.

  İlk otomobiller 1800'lerin ortalarında geliştirildi, ancak seri üretim ancak 20. yüzyılın başlarında gerçekleşti. 1900'lü yıllarda ABD'de toplam 4200 adet otomobil satılırken, 1681 adedi buharlı, 1575 adedi elektrikli ve 936 adedi fosil yakıtlı otomobillerdir.

  Üretimin ilk zamanlarında elektrikli araçlara talep içten yanmalı araçlara göre daha fazlaydı. Ancak 50 yıl sonra 1900'lerin başında durum değişmeye başladı.

  Trafikteki 50.000 elektrikli arabaya rağmen 3.5 milyon içten yanmalı motorlu araba vardı. Öte yandan buharlı arabalar da aynı dönemde ortadan kaybolmuştur.

  Elektrikli araçların daha az tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri şehirlerarası yollarda elektrikli şarj istasyonlarının olmaması ve elektrikli arabaların menzilinin az olmasıdır. Bu durum talepleri etkiledi ve üreticiler petrol tüketen arabalara yatırım yapmak durumunda kaldı.

  Günümüzde elektrikli araç üretimi yeniden artmaktadır ve ülkeler artık araç üreticilerini bu yönde hareket etmeye teşvik etmektedir. .

  Geçmişte batarya sorunu nedeniyle rağbet görmeyen elektrikli araçlar, artık gelişmiş donanımlarla üretilmektedir. Çevre sorunları sonucunda elektrikli araç üretimi için büyük yatırımlar yapılmıştır.

  Lityum İyon Piller

  Lityum iyon piller, nikel bazlı pil takımına göre daha yüksek anma gerilimlerine ve daha yüksek enerji yoğunluğuna sahiptir. Lityum iyon piller birçok elektrikli araçta kullanılmaktadır.

  Bu pillerin hafıza etkisinin olmaması, deşarj olmaması ve yüksek devir ölçümleri, hem'i diğer piller arasında öne çıkarmaktadır.

   Ayrıca lityum iyon piller fiziksel olarak daha dayanıklıdırlar ve ortalama ömürleri beş yıldır. Diğer akü çeşitlerine göre şarj verimi en yüksek olan akü çeşitlerinden biridir.

  Lityum-iyon pil, en az bakım gerektiren pil türüdür. Enerji depolaması ve performansı sayesinde daha da geliştirilmesi için yatırımlar vardır. Lityum iyon piller geliştikçe hayatımızda daha fazla yer alacaktır.

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner