Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  Elektrikli Araçlarda En Çok Karşılaşılan Arızalar Nelerdir?

  Elektrikli Araçlarda En Çok Karşılaşılan Arızalar Nelerdir?

  Elektrikli Araçlarda En Çok Karşılaşılan Arızalar Nelerdir?

  Artan benzin fiyatları ve yükselen emisyonlar nedeniyle elektrikli otomobiller günümüzde çok yaygınlaşmaya başlamıştır.

  Müşterilere alternatifler sunan otomotiv piyasası içerisinde farklı fiyatlarda farklı elektrikli araç modelleri bulunmaktadır. Bu araçların çeşitli açılardan avantajları vardır.  Ancak bazı durumlarda bu araçlarda farklı hatalar ile karşılaşılmaktadır.

  Yapılan araştırmalar neticesinde elektrikli araçların diğer araç türleri kadar güvenli olduğu tespit edilmiştir. Elektrikli araçlar dışında ki araç gruplarında olduğu gibi bu araç grubunda da üreticiden kaynaklanan hatalar ve farklı güvenlik sorunları mevcuttur.

  Bir başka araştırmaya göre ise elektrikli SUV'lar otoyoldaki en az güvenli araçlardan birisidir. Ancak bunun sürücüden sürücüye ve modelden modele değiştiğini unutmamalıyız.

  Yine bir başka araştırma, elektrikli araçların 2019 yılı ve sonrasında içten yanmalı motorlu araçlara göre daha çok arızaya sahip olduğu tespit edilmiştir.

  Çalışmaya yönelik karşılaşılan arızalar aşağıdaki gibidir;

  • Araç elektronik sistemindeki arızalar
  • Klima sistemindeki arızalar
  • Araçtaki gürültü ve sızıntılar
  • Aracın sürüş sistemindeki arızalar
  • Güç ekipmanlarındaki arızalar
  • Araç gövdesindeki arızalar
  • Araç boyası ve aksesuarlarındaki hatalar

  Aşağıdaki arızalar nadiren görülebilir;

  • Akü yangınları
  • Navigasyon sistemindeki Arızalar.

  Elektrikli araç sürücüleri araç içi elektronik aksam, ışıklar, sıcaklık sensörleri, uyumsuz boyalar ve hava koşulları ile ilgili arızalar yaşamıştır. Bu arızalar elektrikli araçlarda daha yoğun olarak meydana gelmektedir.

  Elektrikli araçlar üzerine yapılan bir başka araştırma ise elektrikli araçlarla yapılan kazalarda yaralanma oranının diğer içten yanmalı motorlu araçlara göre %40 daha az olduğunu gösteriyor.

  Yani, bu hatalar elektrikli araçların güvensiz olduğunu göstermez. Elektrikli araçlar tasarım ve üretim açısından güncel bir tasarıma sahiptir. Buna ek olarak karşılaşılan bu sorunlar üreticiler tarafından tespit edildikten sonra çözümlemeye devam etmektedir.

  Kısacası, yukarıdaki hatalar elektrikli otomobillerde sıklıkla görülmektedir. Ancak bu hatalar, elektrikli araçların daha az güvenli olduğu anlamına gelmez.

  Bu hataların ana nedeni elektrikli araçların yeni gelişmesidir. Günümüzde, elektrikli otomobiller her geçen gün gelişme göstermektedir. Böylece, bu arızaların daha az görüleceğinden emin olabiliriz.

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner