Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  ECU programlama nedir?

  ECU programlama nedir?

  ECU Programlama Nedir?

  Otomobiller günlük hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir ve zamanla daha da önemli hale gelmiştir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte otomobilleri geliştirmenin de önü açılmıştır.

  Bu gelişmeler otomobilin çeşitli parçalarının işlem görmesi ile gerçekleşmektedir. Bu işlemlerden biri de ECU'ya yapılan ECU programlamasıdır. Bilindiği gibi ECU'nun aracı kontrol etmek için birçok işlevi vardır.

  Bu işlem ECU üzerinde yapılan düzenlemelere verilen genel isimdir. Bu düzenleme ECU içerisinde bulunan dosyaya müdahale edilerek yapılır.

  Bu dosya içerisinde ECU ile ilgili bir çok bilgi bulunur ve ECU içerisindeki bilgiler dosyalarda yapılacak işleme göre düzenlenir ve bu işleme ECU programlama denir.

  ECU Programlama Nasıl Yapılır?

  Bu işlem ile araçlarda performans ve tork artışı sağlanabilir, DPF, EGR, Adblue, immo çözümleri sağlanabilir.

  Bu işlemler sayesinde aracın performansı arttırılabilir ve birçok sorun çözüme kavuşturulabilir.

  Bu işlemlerin yapılabilmesi için chiptuning cihazlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

  Chiptuning cihazı ile birlikte OBD ile araç ECU'suna bağlanarak veya direkt olarak aracın ECU'su sökülerek dışarıdan yapılan bir bağlantı vasıtasıyla ECU'daki dosya alınır, yapılacak işleme bağlı olarak çeşitli programlar vasıtasıyla dosya üzerinde düzenleme yapılır ve düzenlemeler yapıldıktan sonra chiptuning cihazı ile araca tekrar bağlantı yapılır.

  Düzenlenen dosya ECU'ya aktarılır ve böylece ECU programlama işlemi tamamlanmış olur.

  En İyi Chiptuning Cihazı Hangisidir?

  Tekrar söylemek gerekirse bu işlemi yapabilmek için Chiptuning cihazı gerekmektedir ve piyasada yapılacak işleme göre çeşitli markalarda chiptuning cihazları bulunmaktadır.

  Ancak şu an piyasadaki en iyi chiptuning cihazı Magicmotorsport markasının ürettiği Flex chiptuning cihazıdır.

  Çünkü bu cihaz son teknolojilere sahip bir cihazdır ve dünyada en çok tercih edilen chiptuning cihazıdır. Küçük boyutu ile taşıması son derece kolaydır ve bu kolaylık ile işlemler mobil bir şekilde gerçekleştirilebilir.

  Araç kapsama alanı diğer markalara göre çok daha yüksektir ve bu kapsama alanı cihazı kullanan işletmelere büyük avantaj sağlamaktadır.

  Cihazın son teknolojilerinden biri de Sanal Okuma özelliğidir, bu özellik birçok araçta desteklenmektedir.

  Bu özellik sayesinde işlemler son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

  Kısacası Magicmotorsport tarafından üretilen Flex chiptuning cihazı son teknolojileri ve kullanıcıya sağladığı birçok avantaj ile piyasadaki en iyi chiptuning cihazıdır.

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner