Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  ECU Nedir? Ecu nasıl onarılır?

  ECU Nedir? Ecu nasıl onarılır?

  ECU nedir ?

  ECU, araç kontrolleri için kullanılan elektronik bir sistemdir. Bu sistem araçlardaki sensörlerden gelen verileri okur. Teknoloji çağında araçlara her geçen gün yeni bir özellik yüklenmektedir.

  Bu özelliklerin genellikle araç konforu, sürüş güvenliği, yakıt ve performans gibi işlemlerde ön planda olması sürücüler tarafından beklenmektedir.

  ECU, sensörlerden gelen verileri algıladığı için aracın ecu'su olarak adlandırılır. Ayrıca araç içerisinde gelişen tüm işlemler ECU tarafından yapılır.

  ECU nasıl tamir edilir?     

  ECU sisteminin bir yazılımı vardır.  Bu yazılım için USB kablo ile bilgisayar bağlantısı kurularak araçtan bilgi alınır. Bu bilgiler ile ECU ayarları yapılır. 

  Onarım öncesi bilgisayar bağlantısındaki değerlerin doğruluğu kontrol edilir. ECUTest yazılımı OBD2 arıza tespit cihazına bağlanarak doğru olup olmadığı kontrol edilir.

  Testlerin doğruluğu için sistem ayarları sıfırlanır ve sistem fabrika ayarlarına geri döndürülür. ECU'da herhangi bir hata yok ise Tamirci tarafından ECU'daki parça kontrolleri yapılır.

  Bundan sonra arızaların yeri bulunur ve değişiklikler yapılır. ECU sisteminde kart üzerinde değiştirilen parçaların üzerine özel bir sıvı püskürtülerek korunması sağlanır. Sonuç olarak ECU sistemi yenilenir ve çalışmaya devam eder. 
    

  ECUTest sayesinde ECU sistemindeki hataları alete gerek kalmadan masa üzerinde yapabiliyoruz. ECUTest ile ECU sistemindeki arıza veya hataları çok kolay bir şekilde öğrenebiliriz.

  ECUTest ile aracınızda arıza veya hata olması durumunda daha kısa sürede doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner