Arizatespitcihazi.com sitesinde, hızlı ve güvenli bir şekilde arıza tespit cihazlarına ulaşabilirsiniz . Tıklayarak alışverişe başlayın.

Close
(0) Ürün
Alışveriş sepetinizde ürün yok.
Tüm Kategoriler
  rocket

  TNT / DHL

  WORLDWIDE SHIPPING
  tech_support

  REMOTE SUPPORT

  CLICK HERE
  best-seller

  TRUSTED SHOPPING

  100% CUSTOMER HAPPINESS
  Filters
  Para Birimi
  Ara

  Akünün Elektrikli Araçlar İçin Önemi

  Akünün Elektrikli Araçlar İçin Önemi

  Akünün Elektrikli Araçlar İçin Önemi

  HEV (Hybrid Electric Vehicles), PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicles), EV (Electric Vehicles) gibi araçlarda enerji depolama sistemleri kullanılmaktadır.

  Bu araçlar için enerji depolama sistemleri çok önemlidir. Çünkü bu araçlarda enerjiyi depolamak için bataryalar bulunur ve bu da elektrikli araçların güç kaynağıdır.

  Elektrikli araçlarda kullanılan piller genellikle şarj edilebilir özelliktedir. Ayrıca bu piller lityum iyon pillerdir. Bu nedenle aküler daha yüksek amper/saat kapasitesine sahiptir.

  Elektrikli araçlar için pillerin üretilme amacı 'uzun mesafe sağlamak'tır. Elektrikli araçlarda kullandığımız piller derin döngülü piller olduğu için diğer pil türlerinden farklıdır.

  Elektrikli araç bataryaları, daha fazla güç ve ağırlık oranına, orijinal enerjiye ve üretilen enerji yoğunluğuna dayalı bir üretime sahiptir. Bu akülerin ağırlığı diğer akü çeşitlerine göre oldukça hafif olduğu için araçların ağırlığını arttırmaz. Bu nedenle araçların performansı artar.

  Elektrikli araçlarda Lityum-iyon veya lityum polimer pil türlerini kullanılmaktadır çünkü bu pillerin enerji yoğunlukları yüksektir.

  BEV (pilli elektrikli araçlar) ve HEV (hibrit elektrikli araçlar) performans ve enerji kullanım yoğunluğu açısından diğer araçlara göre daha avantajlı hale gelmiştir. Lityum-iyon piller, hızlı bir şekilde şarj edilebildikleri için yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Elektrikli araçlar, içten yanmalı motorlu diğer araçlara göre daha az yakıt maliyetine ve daha yüksek enerji verimliliğine sahiptir.

  Bu durumda elektrikli araçlarda kullanılan yüksek performanslı batarya sistemleri oldukça önemlidir. Elektrikli araçlarda kullanılan piller, düşük ağırlıklarına rağmen gösterdikleri performans ve yüksek verimlilik nedeniyle en iyi konumdadır.

  Elektrikli araçlarda kullanılan piller, yukarıda belirtilen bazı önemli temel özelliklere bağlı olmakla kalmayıp, aynı zamanda aracın tipine de bağlıdır.

  Elektrikli araçlarda kullanılan bataryalar sayesinde elde edilen verim kullanıcılar için de oldukça önemlidir. Mevcut pazara baktığımızda elektrikli araçlarda kullanılan pillerin tam şarj olması ile elektriğin 500 km sürüş mesafesine sahip olabileceği görülmektedir.

  Bu durum verimlilik kadar kar marjı açısından da kullanıcıların ilgisini çekmiştir.

  Elektrikli araçlarda kullandığımız piller çevreci olduğu için kullanıcıların ilgisini çekmiştir. Her geçen gün elektrikli araçlarda kullanılan bataryalar, elektrikli araçlar için en önemli bileşen haline gelmiştir.

  Ek olarak, pil hücresi üreticileri, lityum iyon pillerin enerji yoğunluğunu daha da artırmak için Ar-Ge çabalarına kararlıdır. Çünkü pilin enerji yoğunluğu arttıkça elektrikli araçlarına olan talep her geçen gün artacaktır.

  Yorumunuzu bırakın
  ShippingBanner